Jak na dokonalý make-up

Vytvořit dokonalý make-up není tak těžké, jak se na první pohled zdá. Přesto existuje mnoho žen, které jsou se svým make-upem stále nespokojené. Stěžují si na šupinatou pokožku, zvýraznění vrásek a viditelné barevné přechody mezi pletí a make-upem. Častou chybou je nesprávný výběr make-upu . 

Většina žen se domnívá, že krycí make-up dokáže vyzmizíkovat všechny nedostatky jejich pleti. Ovšem to, co krycí make-up umí dobře, je z dokonalé pleti vytvořit ještě dokonalejší.  Akné, suchou pleť a vrásky naopak zvýrazní.  Při mé praxi se mi velmi osvědčilo používat make-upy na vodní bázi, které jsou při vrstvení lehce krycí, ale zároveň nezvýrazňují nedokonalosti pleti.  Rozhodnete-li se pro tento druh make-upu, tón vaší pokožky nebude mít nežádoucí barvu, pleť bude velmi svěží a hydratovaná po celý den.  Osobně nejraději používám Face and Body od firmy M.A.C. Tento make-up je určen pro vizážisty a maskéry a ve světě se používá při líčení do filmů či hudebních klipů. Značné oblibě se těší také mezi celebritami a modelkami.

Pokud vaše pleť potřebuje skrýt některé nedostatky, použijte nejprve make-up a pak korektor. Úspěšně tak před světem utajíte pigmentaci a žilky ve tváři, ostatní nedostatky však korektor spíše zvýrazní stejně jako krycí make-up. Na našem trhu naleznete mnoho kvalitních korektorů různých konzistencí. Je jen třeba vyzkoušet, který vám bude nejlépe vyhovovat. Můj tip: NARS Stick  Concealer, který je plný vitamínů a vydrží na vaší pleti celý den.

Pokud jde o oční okolí, je to stejné jako u  make-upů. Já například korektor pod oči používám velmi zřídka a jen pokud je oční okolí správně hydratované a bez vrásek. V opačném případě opakovaně nanesu make-up Face and Body a doporučím klientce, aby vyhledala odbornou péči kosmetičky. To ostatně platí pro všechny nedokonalosti pleti. Mnoho žen se mylně domnívá, že make-up jejich problémy vyřeší. Částečně ano, ale bez správné kosmetické péče nedokáže zázraky.

S pudrem zacházejte opatrně, pokud nemusíte, tak ho nepoužívejte vůbec. Hrozí totiž, že si na pleti vykouzlíte masku. Pokud se vaše pokožka hodně leskne, nanášejte pudr jen na místa, která potřebujete zmatnit. Doporučuji používat sypké pudry, opravdu dokonalé nabízí například Estée Lauder.